uvodna-foto

Dlho som rozmýšľal… čo o sebe napísať. Nie je to jednoduché, sám seba opísať v pár riadkoch.
Ak to zoberiem od začiatku, bude to najjednoduchšie, ako tak zrozumiteľné. Ako 26 ročný chalan zo sídliska Petržalka som sa po prvej práci (práca delegáta v CK) po škole, dostal do zahraničia.
Ostrov Jersey viacerým nič nehovorí, ale áno, jedná sa o ostrov v Európe. Prišiel som sa sem učiť hlavne jazyk. Angličtina vládne svetom a ja som vedel tak frázovať vety zo známych filmov napozeraných v angličtine. Muselo sa to zmeniť. Pobytom na ostrove som sa dostával do zabehnutých koľají. Až som sa z nenazdajky dopracoval k práci v thajskej reštaurácii. Tu sa začal písať môj , teraz už viem napísať, že dlhoročný – za chvíľu až generačný príbeh o THAI nech sa páči.
Spoznal som nepoznané chute, vône, všetko čo sa týkalo exotického Thajska bolo pre mňa nové.
Tak som si ich kuchyňu zamiloval, že som s ňou musel oboznámiť všetkých doma.
Návrat po rokoch na Slovensko bol o to zaujímavejší, že v tej dobe sa u nás na Slovensku o thajskej reštaurácii ani len nechyrovalo, nie to ešte kúpiť thajské ingrediencie. Muselo mi vystačiť to, čo som si nabalil do kufra miesto oblečenia, keď som sa vracal natrvalo domov. Netrvalo dlho a otvoril sa prvý obchod s ázijskými potravinami v Bratislave a ja som ožil. Doslova…
Začal som doma variť podľa receptov, ktoré som si priniesol zo zahraničia. Založil stránku na Facebooku o po dlhšej dobe aj profil na Instagrame. Postupne som začal inšpirovať aj okolitý svet. Po návšteve Thajska a spoznania miestnych korenín, byliniek, potravín a samotných ingrediencií a absolvovania tamojšieho kurzu varenia sa moja vášeň dostala na úplne iný level. Až sa to „prehuplo“ do obdobia, kedy som s radosťou a vášňou ukrytou v hobby – thai food, vlastnými silami dokázal dať dokopy moju dlhoročnú prácu, prax a skúsenosti do podoby kuchárskej knihy. Cestovateľskej kuchárky – prvej svojho zamerania v SR a ČR. THAI nech sa páči.
Ale aby som nevyzeral, že nerobím nič iné okrem thai food. Mojim obrovským koníčkom sú záhrady. Od kompletného návrhu až po finálnu výsadbu, to je môj živel. Hrabať sa v zemine a ukázať, potešiť ľudí – prevažne známych, keďže v rámci zamestnania sa pohybujem v úplne inej sfére.

Ak už si nájdem voľný čas, mimo thai food a záhrad, beriem do ruky fotoaparát, ktorý sa nám stal partnerom s manželkou pri cestovaní. Pri spoznávaní sveta. Poviem vám… najlepšie spomienky sa vynárajú vtedy, keď začneme spolu listovať fotky z našich ciest.

Milujem moderný štýl, či sa jedná o architektúru, záhrady, vybavenie domu atď. Milujem Thajsko, Ameriku. Najviac mi učarovalo pohodové Palm Springs, milujem dobré slovenské jedlo, divinový guláš, Vysoké Tatry, krásne Slovensko, reggae… Niektorí z vás si ma možno pamätajú z TV obrazovky, kde som predstavil pár receptov z thajskej kuchyne.

No posledné 2 roky, najväčšiu radosť zo života nám robí naša láska. Náš syn Ryan ❤️ bez neho by nemalo už nič zmysel…

Andy

Nákupný košík